Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 im. Jana Pawła II

Szkoła może poszczycić się ponad stuletnią tradycją. Została założona 1 listopada 1837 roku. Początkowo lekcje odbywały się w domach prywatnych. W 1890r. placówka została przeniesiona do nowego budynku, który służył przez całe następne stulecie. Pierwotnie szkoła była miejscem nauki dla wszystkich dzieci z miejscowości. W latach 50. XX w. nastąpił podział na dwie placówki. Od tego czasu w szkole nr 1 naukę pobiera rokrocznie ok. 300 uczniów. Na kartach szkolnych kronik zapisały się nazwiska Anieli Mamicy oraz wieloletnich dyrektorów Aleksandra Adamusa, mgr inż. Kazimierza Fąferko. Od 1.09.2020r. szkołą zarządza mgr Zdzisław Stańczak.

W latach 90. XX w. podjęto decyzję o budowie nowej szkoły. Rok szkolny 2003/2004 był pierwszym, w którym dzieci i młodzież rozpoczęły naukę w nowoczesnym gmachu z rozbudowanym zapleczem sportowym. Obecnie w skład zespołu wchodzi szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi oraz gimnazjum.

Bliskość Wadowic oraz nieprzemijająca wartość nauk głoszonych przez papieża Polaka przyczyniły się, do nadanie szkole imienia Jana Pawła II, a następnie został ufundowany i poświęcony sztandar szkoły.

Szkoła stara się spełniać oczekiwania uczniów i ich rodziców. We współpracy z Urzędem Gminy w Wieprzu realizowane są liczne projekty, np. nauka pływania i jazdy na nartach oraz dodatkowe zajęcia edukacyjne i zielone szkoły. Placówka jest otwarta dla społeczności lokalnej, która chętnie korzysta z nowoczesnej infrastruktury: hali sportowej, placu zabaw, miasteczka komunikacyjnego, pracowni komputerowej i zaplecza gastronomicznego. Prowadzona jest współpraca z licznymi organizacjami działającymi w rejonie.

Dyplomy i certyfikaty