Stara platforma edukacyjna

Platforma edukacyjna

Od poniedziałku 16.03.2020 r. uruchomiliśmy szkolną platformę edukacyjną z materiałami dla uczniów Jest to łatwy sposób kontaktu pomiędzy nauczycielem i uczniem Login, hasło zostało przesłane do uczniów i rodziców/opiekunów poprzez dziennik Uonet+

Pomoc techniczna e-mail: wicedyrektor@zsp1.wieprz.pl

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Bardzo dobrze radzicie sobie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Przygotowujemy nowy zestaw narzędzi do nauczania zdalnego. Skorzystamy z usługi Classroom (wirtualnych klas) oraz innych aplikacji oferowanych w pakiecie G Suite dla szkół.

Będziemy wdrażać nową platformę etapami zaczynając od klas najstarszych. Do tego czasu pracujemy na dotychczasowej platformie oraz dostępnych dla nauczycieli i uczniów komunikatorach.

Co się zmienia?

Zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 decyzją dyrektora szkoły:

1. Nauczyciele są zobowiązani realizować podstawę programową poprzez zdalne nauczanie. A, więc nie będą to tak jak do tej pory powtórki tylko nowe treści zgodne z podstawą programową.
  2. Postępy w nauce mogą być oceniane. (Zmodyfikowany Wewnątrzszkolny System Oceniania zostanie umieszczony na stronie szkoły). Szczegółowe zasady oceniania nauczyciele będą omawiać zdalnie dla każdego zadania.
  3. Pracujemy w oparciu o dotychczasowy plan lekcji. Modyfikujemy treści i metody dostosowując je do możliwości uczniów.
  4. Frekwencja na czas nauczania zdalnego będzie odnotowywana jako nieobecność usprawiedliwiona z powodów szkolnych (ns). W żaden sposób nie wpływa to na bilans frekwencji uczniów.
  5. Nauczyciele, wychowawcy, sekretariat i dyrekcja szkoły pozostają do dyspozycji uczniów i rodziców poprzez pocztę elektroniczną oraz telefon. Kontakt bezpośredni z nauczycielami w sprawach dydaktycznych bardzo prosimy realizować w godzinach lekcji z danym nauczycielem. W pozostałych kwestiach, sprawach trudnych jesteśmy do Państwa dyspozycji cały czas.

Powyższe zasady obowiązują od 25.03.2020 r. do 10.04.2020 r. z możliwością przedłużenia.

Platforma edukacyjna

klasa 0